IMG_0406.jpgIMG_0407.jpgIMG_0408.jpgIMG_0412.jpgIMG_0413.jpgIMG_0414.jpgIMG_0418.jpgcontrast3.jpgcontrast4.jpgszkpan1.jpgszkpan2.jpg

KOLEJNE WAGARY ZE STEFANEM...

     Drużyna reprezentująca naszą szkołę została zwycięzcą gry miejskiej "Stefan na wagarach..." zorganizowanej w ramach Festiwalu Themersonów 2017 - SŁOWO przez Książnicę Płocką. 

     Na czwartkowe "wagary ze Stefanem" wyruszyli uczniowie klasy 4 tw (Aleksandra Filip, Kamil Chorzewski), 2 tgr (Aleksandra Krazue i Angelika Rzepnikowska) oraz 2 ti (Kamil Mioduski) pod kierunkiem pani Anny Jeziórskiej. Rozpoczęły się one od wizyty w pięknym ogrodzie Książnicy Płockiej oraz uczestnictwa w otwarciu wystawy plenerowej pt. "Poetyckie pranie". Stąd nasza drużyna rozpoczęła poszukiwanie kolejnych punktów zadaniowych, w których młodzież musiała wykazać się znajomością życia i twórczości Stefana i Franciszki Themersonów, kultury żydowskiej oraz kreatywnością i zmysłem artystycznym. Tym razem wielokrotnie przydała się nam umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość. 
     Uczestnicy zabawy rozpoznawali składniki potraw z kuchni żydowskiej, wykonywali przestrzenny portret, grali na instrumentach oraz odpowiadali na liczne, dość szczegółowe pytania, związane z życiem i dziełami Themersonów. 
     Po zakończeniu gry nasza drużyna spotkała się z panią Małgorzatą Sada - przyjaciółką Themersonów. Nasza rozmówczyni opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat życia Stefana i Franciszki oraz z cierpliwością odpowiadała na liczne pytania.
© 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies